Bahçe Mobilyaları - Doğu Concept Diyarbakır

Bahçe Mobilyası Seçerken Ölçünün Önemi

Bahçe Mobilyası Seçerken Ölçünün Önemi

İster ikiye üç metrelik bir  balkona  ister büyük bir avlu, teras veya bahçeye sahip olun, bunların tamamına uygun Diyarbakır bahçe mobilyası seçenekleri vardır. İdeal bir bahçe mobilyası dizilimi, şık, bir tasarım ile dağınıklığı ortadan kaldırarak yeni bir oda oluşturur. Geniş açık bahçe alanları bir oda değildir, ancak aynı tasarım hususlarının çoğu burada da geçerlidir.  Alanınıza uyacak mükemmel Diyarbakır bahçe mobilyası stilinizi seçmiş olabilirsiniz.  Fakat alanınız için mükemmel dış mekan tasarımı mobilya boyutu seçimlerini yapmanıza yardımcı olacak aşağıdaki dört ipucunu da göz önünde bulundurmanız gerekir:
 
Amaç ve Kullanım
 
Alanı tam olarak nasıl kullanacağınızı belirleyerek başlayın. Sadece siz ve aileniz için samimi bir dinlenme alanı mı olacak yoksa düzenli olarak arkadaşlarınız veya geniş aileniz ile eğlenceli vakitler geçireceğiniz bir yer mi ? Eğer seçeneğiniz mütevazi alanınızdan çok geniş gruplar ise, benzer ölçülerde bulunan iç mekan alanlarınızı ölçmeyi ve dış mekan mobilyalarınızın ölçülerini oranlarını buna göre planlamayı düşünün.
 
Mobilya ve Boş Alanları Dengeleme
 
Unutulmaması gereken yararlı bir kural, ne kadar büyüklükte bir alana sahip olursanız olun, hem istenen Diyarbakır bahçe mobilyaları için yeterli alana hem de misafirlerin rahatça dolaşabilmeleri için boş alana ihtiyacınız olacaktır. İdeal olarak, insanların mekandaki her bir mobilya parçasının veya tasarım öğesinin etrafında dolaşacağı bir alan olmalıdır.
 
Uzaktan Bakarak Genel Tasarımı Düşünün
 
Dış mekan tasarımınız eviniz çevresiyle birbirini iyi tamamlamalıdır. Mesela, genişleyen bir açık alan, orantısız görünebilir. Evin veya villanın tamamın da bu orantıyı iyi peyzaj, aksesuar seçimi ve alana uygun mobilya seçimi yaparak toparlayabilirsiniz. Hatta ve hatta bu orantısızlığı benzersiz bir tasarıma dönüştürmüş olursunuz. Diğer yandan, dar balkonunuza veya mini bahçenize Diyarbakır bahçe mobilyası seçimi yapıyorsanız, ortamı aşırı doldurmayın ve daha fonksiyonel mobilyalar tercih etmeye özen gösterin. Köşeleri saksı çiçek veya ağaçlar mobilyaların üstünü ise dekoratif kırlent veya şallar kullanarak ortamınızı yeni bir oda haline getirebilirsiniz. Ayrıca  dekorunuzun geri kalanının da tamamlaması için dış mekan mobilyalarınızın rengini ve malzemesini de göz önünde bulundurmanız gerekir.