Bahçe Mobilyaları - Doğu Concept Diyarbakır

Rattan Bahçe Mobilyası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Rattan Bahçe Mobilyası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Diyarbakır rattan bahçe mobilyası denince akla bir çok renk alternatifinin dışında, örgü stilleri ve fonksiyonel özellikleri de gelmektedir. Fakat birde en çok dikkat edilmesi gereken özellik örgünün ve iç iskeleti olan alüminyumun kalitesidir.
 
Maalesef örgü kalitesi ve alüminyum kalitesinde piyasada bir çok yanıltıcı ürün bulunmaktadır. Piyasa da bulunan birçok rattan mobilyanın hammadesi, sıfır malzemeden değil geri dönüşümden elde edilen malzemelerden üretilmiştir. Bu malzemeler çok kısa zamanda çatlamalara ve plastikte kırılmalara neden olmaktadır. Bunun dışında alüminyum kalitesi de geri plana atılmamalıdır. Alüminyum iskelette dikkat edilmesi gereken 3 madde bulunmaktadır.
 
1- Kaynak Kalitesi
 
Alacağınız ürünü almadan muhakkak kaynak yerlerini kontrol etmelisiniz. Kaynak yapılırken taşlama ile düzeltilmeyen kaynak noktaları ilerleyen zamanlar da kaynak yerlerinden kırılmaya veya iskeletin eğilmesine yol açabilir.
 
2- İskelet ve Destek Direkleri
 
Seçeceğiniz Diyarbakır rattan bahçe mobilyalarında unutulmamalıdır ki ürünün ilk dış görünüşü komple rattan ile örülü olduğundan, eğer üründe bir kusur var ise komple örgü ile gizlenmiş olacaktır. Bu yüzden ürünün iskeletini daha rahat analiz etmek için ürün altını kaldırtarak dikkatlice incelemelisiniz. İskeletin ön ve arka direkleri arasına karşılıklı alüminyum direkler atılarak iskelet sağlamlaştırılmalıdır. Bunun yerine ön, arka iskelet karşılıklı rattan kemer ile tutturulmuş ise Diyarbakır bahçe mobilyanız uzun ömürlü olmayacaktır.
 
3- Alümiyum Et Kalınlığı
 
Bu madde de maalesef ya elinizin tartı gücüne inanarak bir karar vereceksiniz, yada satıcının söylediklerine inanacaksınız. Ürünün ağırlığının artması alüminyum et kalınlığının yüksek kalitede olmasının bir göstergesidir. Fakat piyasada alüminyum diye demir ürünler satan yerler bulunduğu da unutmamalıdır. Bu durumlar için önlem olarak eliniz de küçük bir mıknatıs ile dolaşmanız da fayda var:) Eğer demir ürün alırsanız bir kaç yıkamadan sonra zemininiz de veya ürününüz de pas lekeleri ile karşılaşabilirsiniz.
 
Son olarak Diyarbakır rattan mobilyalar alüminyum iskelete örülürken kullanılan çivi kalitesi ve maddesi de çok önemlidir. Bir çoğumuzun rattan Diyarbakır bahçe mobilyası seçmesinin ana nedeni temziliğiniz kolay olup ve herhangi bir bakım istememesidir. Rattan bahçe mobilyaları üstlerinde ki minderleri kaldırarak hortumla rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Eğer örgü tutturulurken kullanılan çiviler boyalı u çivi değil ise zamanla örgü arasından pas artıklarının aktıklarını göreceksiniz.
 
Doğu Concept Bahçe Mobilyaları tamamen birinci sınıf malzemelerden üretilmektedir. Dış mekanlara uyumluluğu, kalite ve kontrol testleri tamamlandıktan sonra modeller mağazalarda satışa sunulmaktadır.